Įskundė proftechninės meistras |
348533
post-template-default,single,single-post,postid-348533,single-format-standard,wp-custom-logo,eltd-cpt-2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.5,vertical_menu_enabled, vertical_menu_left, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Siekiant paskatinti žmonių nepasitikėjimą sovietų valdžia, komunistų partijos ir vyriausybės politika jubiliejiniais 1977 m., minint Didžiosios spalio socialistinės rezoliucijos 60-ąsias metines­ priešiški elementai skleidė gandus apie tariamus streikus, maištus ir kitokias riaušes įvairiuose mūsų šalies miestuose. Tuo pačiu tikslu antisovietinę kampaniją aktyvavo daugelis užsienio radijo stočių. Tokie gandai pasklido ir po Panevėžį.

Išgirdę, kad Vilniuje galimai buvo surengtas streikas, buvo mėtomi lapeliai, 28 profesinės technikos mokyklos mokinės Šeinauskaitė, Kaušpėdaitė, Balčiulytė, Čiokštinaitė, ir Braukilaitė nusprendė parengti ir prieššventinėmis dienomis išplatinti nacionalistinio turinio lapelius. Buvo pagaminta 200 tokių lapelių.

Po pokalbių su daugeliu bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojų apie budrumo padidinimą rengiantis švęsti ir švenčiant Didžiojo spalio jubiliejų apie priešiškus ­šių mokinių ketinimus mokyklos direktorių informavo meistras Tamošiūnas. Direktorius šią informaciją pranešė operatyviniam darbuotojui.

Tokiu būdu užkirstas kelias didelio kiekio nacionalistinės pakraipos lapelių išplatinimui visaliaudinės šventės išvakarėse o su grupės narėmis mokyklos pedagoginė taryba atliko profilaktinį darbą. Kaušpėdaitė ir Braukilaitė pašalintos iš VLKJS o Balčiulytei skirtas griežtas papeikimas įrašant į asmens įskaitos kortelę.