Neteisingai suprato Maironio ir kitų kūrybą |
348527
post-template-default,single,single-post,postid-348527,single-format-standard,wp-custom-logo,eltd-cpt-2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.5,vertical_menu_enabled, vertical_menu_left, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

II vidurinės mokyklos XI klasės mokinė VLKJS narė Jacevičiūtė Sovietų Sąjungos divyrio Urbonavičiaus knygoje “Liaudies keršytojai” padarė eilę antisovietinio turinio įrašų.

Atlikus papildomą patikrinimą nustatyta, kad Jacevičiūtė platinimo tikslais pagamino ir namuose laikė 16 ideologiškai žalingo turinio lapelių. Taip pat ji turi eilėraščių apie Kalantą, o taip pat asmeniškai sukūrė devynių puslapių apimties nacionalistinio turinio eilėraštį “Lietuvai ir visiems lietuviams”.

Išsiaiškinus priežastis paskatinusias Jacevičiūtę kurti ideologiškai ydingo turinio dokumentus nustatyta, kad lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja šioje klasėje buvo Melaikienė, kuri apibūdinama kaip aktyvi ir gera visuomenininkė, tačiau mokė atsainiai, nesusiedama dėstomo dalyko su sovietine tikrove, neanalizuodama istorinių faktų ir įvykių marksistinių-lenininių mokymų šviesoje­. Todėl Jacevičiūtė neteisingai suprato lietuvių poetų Maironio, Vaičaičio ir kitų rašiusių caro laikais kūrybą. Veikiama šių paklydimų ji ir stojo į aukščiau nurodytų dokumentų gaminimo ir platinimo kelią.